Objawy przeziębienia, których nie należy ignorować

GORĄCZKA

Wzrost temperatury ciała jest naturalną reakcją obronną organizmu człowieka podczas infekcji. Wysoka gorączka (powyżej 38 stopni C) może być niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ powoduje zaburzenia regularnych procesów chemicznych, przez co organizm powoli i systematycznie słabnie. Podczas gorączki mogą wystąpić również dreszcze, czyli drżenie ciała wywołane nagłym wzrostem temperatury. Substancją, która szybko i skutecznie radzi sobie z tymi nieprzyjemnymi dolegliwościami jest paracetamol będący jednym z bardziej bezpiecznych środków przeciwgorączkowych.

BÓLE MIĘŚNIOWE I BÓLE KOSTNE

Bóle mięśniowe i bóle kostne to objawy przeziębienia, które mogą być kojarzone z grypą. Podobnie jak gorączka, bóle znacznie wpływają na osłabienie organizmu i mają negatywne oddziaływanie na jego funkcjonowanie. To one sprawiają, że czujemy się „połamani” i nie mamy ochoty wychodzić z łóżka podczas grypy. Paracetamol, dzięki swoim właściwościom przeciwbólowym, doskonale radzi sobie z łagodzeniem tego nieprzyjemnego uczucia.

BÓLE GŁOWY

Wszelkie dolegliwości głowy, które pojawiają się w trakcie przeziębienia i grypy, bywają bardzo dokuczliwe. Bóle mogą występować np. w okolicy czołowej i w oczodołach – nasilają się przy szybkich ruchach ciała oraz negatywnie wpływają na koncentrację i samopoczucie. Paracetamol zawarty w lekach stosowanych w leczeniu przeziębienia oraz grypy pomoże zniwelować te dolegliwości. Dodatkowo warto rozważyć zakup produktu, który oprócz paracetamolu, zawierałby w swoim składzie kofeinę zwiększającą skuteczność przeciwbólową paracetamolu.

KATAR

Klasyczny objaw przeziębienia to na przykład niedrożny nos, który bywa bardzo uciążliwy, zwłaszcza w nocy, kiedy organizm powinien odpoczywać i nabierać sił do walki z chorobą. Kiedy męczy nas wiele objawów przeziębienia czy grypy warto sięgnąć po preparaty wieloskładnikowe, które pozwolą skutecznie i w wygodny sposób pozbyć się nieprzyjemnych objawów choroby. Jedną z substancji, która występuje w złożonych preparatach przeciw przeziębieniowych jest fenylefryna. W szybki i skuteczny sposób obkurcza naczynia krwionośne i udrożnia przewody nosowe, dzięki czemu pozbywamy się uczucia zatkanego nosa i cieknącego kataru.