Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos.
Coldrex MaxGrip o smaku cytrynowym jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, obkurczającym naczynia krwionośne błony śluzowej nosa i zmniejszającym jej przekrwienie, a w wyniku tego udrożniającym nos.
Coldrex MaxGrip C – dzięki unikatowemu połączeniu kilku substancji aktywnych wykazuje wielokierunkowe działanie: przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, obkurczające naczynia krwionośne (zmniejszające katar). Zawiera w swoim składzie wodzian terpinu, który ma działanie wykrztuśne.
Wypróbuj Coldrex Complex Grip. Jego potrójna formuła zwalcza wszystkie najbardziej dokuczliwe objawy przeziębienia i grypy, w tym kaszel mokry. Dzięki rozpuszczalnej formie saszetek rozgrzewa ciało.
Coldrex Complex Grip – ułatwia odkrztuszanie przy kaszlu mokrym. Forma kapsułek pozwala na wygodę stosowania produktu w sytuacji gdy nie ma możliwości rozpuszczenia saszetki w wodzie.
Coldrex Junior C – wygodna rozgrzewajÄ…ca forma podania. Wystarczy rozpuÅ›cić jednÄ… saszetkÄ™ COLDREX Junior C w gorÄ…cej wodzie, aby otrzymać rozgrzewajÄ…cy napój o cytrynowym smaku
Copyright 2022. Wszystkie prawa zastrzeżone przez Perrigo Poland Sp. z o.o.
Coldrex MaxGrip C, tabletki
Skład: 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum), 25 mg kofeiny (Coffeinum), 5 mg chlorowodorku fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), 20 mg wodzianu terpinu
(Terpinum hydratum), 30 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum). Substancja pomocnicza o znanym działaniu: Eurocol Sunset Yellow (mieszanina (Eurocol Sunset Yellow E110) + sodu chlorek).
Wskazania do stosowania
Leczenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle gardła, bóle kostne i mięśniowe, katar.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na paracetamol, kwas askorbowy, kofeinę, fenylefrynę, wodzian terpinu lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa. Przyjmowanie zydowudyny, stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i okres 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu. Produktu Coldrex MaxGrip C nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Podmiot odpowiedzialny posiadajÄ…cy pozwolenie na dopuszczenie do obrotu Perrigo Poland Sp. z o.o.
Coldrex MaxGrip, (1000 mg + 10 mg + 40 mg)/saszetkÄ™, proszek do sporzÄ…dzania roztworu doustnego
Skład: 1 saszetka zawiera 1000 mg paracetamolu (Paracetamolum), 10 mg chlorowodorku, fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum), 40 mg kwasu askorbowego (Acidum ascorbicum).
Substancje o znanym działaniu: 1 saszetka zawiera: 3,73 g sacharozy i 129,15 mg sodu.
Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem). Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek, choroba alkoholowa.
Przyjmowanie zydowudyny, stosowanie inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i okres 2 tygodni po ich ostatnim zastosowaniu.
Podmiot odpowiedzialny posiadajÄ…cy pozwolenie na dopuszczenie do obrotu: Perrigo Poland Sp. z o.o.
Coldrex Complex Grip, proszek do sporzÄ…dzania roztworu doustnego
Skład:1 saszetka zawiera: 500 mg paracetamolu, 200 mg gwajafenezyny, 10 mg fenylefryny chlorowodorku. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: sacharoza 2077 mg, aspartam (E 951) 12 mg, sód 129 mg.
Wskazania do stosowania
Krótkotrwałe, doraźne łagodzenie objawów towarzyszących przeziębieniu i grypie, takich jak ból, ból głowy, nieżyt nosa, ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym.
Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na paracetamol, gwajafenezynę, fenylefryny chlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciąża i karmienie piersią. Zaburzenia czynności wątroby lub ciężkie zaburzenia czynności nerek. Choroba serca i zaburzenia sercowo-naczyniowe, w tym ciężka niedokrwistość hemolityczna. Nadciśnienie. Nadczynność tarczycy. Cukrzyca. Guz chromochłonny. Stosowanie u pacjentów przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne. Stosowanie u pacjentów aktualnie przyjmujących inne leki zawierające paracetamol. Jaskra z zamkniętym kątem. Stosowanie u pacjentów przyjmujących beta-blokery. Stosowanie leku jest przeciwwskazane u pacjentów przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy obecnie lub w ciągu ostatnich 2 tygodni. Stosowanie u pacjentów z jaskrą lub zatrzymaniem moczu. Stosowanie u pacjentów przyjmujących aktualnie inne leki sympatykomimetyczne (takie jak leki obkurczające naczynia, zmniejszające łaknienie i leki psychostylmulujące podobne do amfetaminy).
Podmiot odpowiedzialny posiadajÄ…cy pozwolenie na dopuszczenie do obrotu Perrigo Poland Sp. z o.o.
Coldrex Junior C, (300 mg + 5 mg + 20 mg)/saszetkÄ™, proszek do sporzÄ…dzania roztworu doustnego
Skład: Jedna saszetka zawiera: paracetamol (Paracetamolum) 300 mg, chlorowodorek fenylefryny (Phenylephrini hydrochloridum) 5 mg, kwas askorbowy (Acidum ascorbicum) 20
mg.
Wskazania do stosowania:
Krótkotrwałe, objawowe leczenie grypy lub przeziębienia, przebiegających z gorączką, dreszczami, bólem głowy, bólem gardła, nieżytem nosa (katarem) u
dzieci w wieku 6-12 lat.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na paracetamol, fenylefrynę, kwas askorbowy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
Przyjmowanie: zydowudyny, inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i okres 2 tygodni po zakończeniu ich stosowania. Stosowanie u dzieci poniżej 6 lat.
Podmiot odpowiedzialny: Perrigo Poland Sp. z o.o.
Coldrex Complex Grip, (500 mg + 100 mg + 6,1 mg), kapsułki, twarde, Skład: Każda kapsułka zawiera: Paracetamol (Paracetamolum) 500 mg, Gwajafenezyna (Guaifenesinum) 100 mg, Fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum) 6,1 mg (co odpowiada 5 mg fenylefrny). Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia i grypy, takich jak ból łagodny do umiarkowanego, ból głowy, nieżyt nosa i ból gardła, dreszcze i gorączka oraz ułatwianie odkrztuszania przy kaszlu produktywnym. Coldrex Complex Grip jest wskazany do stosowania u osób dorosłych, osób w podeszłym wieku oraz młodzieży w wieku 16 lat i powyżej. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, stosowanie u pacjentów przyjmującej obecnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni inhibitory monoaminooksydazy, nadciśnienie, choroby sercowo-naczyniowe, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny, stosowanie u pacjentów przyjmujących trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, beta-blokery lub inne leki przeciwnadciśnieniowe, jaskra z zamkniętym kątem, ciężkie zaburzenie czynności wątroby, ciąża, stosowanie u pacjentów, którzy obecnie otrzymują inne leki sympatykomimetyczne (takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej, leki hamujące apetyt, leki psychostymulujące podobne do amfetaminy). Podmiot odpowiedzialny: Perrigo Poland Sp. z o.o.
COLD/MK/2022/515
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.